Estetik Dolgu Yöntemleri

Estetik Dolgu Yöntemleri; Dental uygulamaların hemen hemen her alanında kullanılan Kompozit yani Estetik dolgular gelişen  teknoloji ile birlikte cok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.Kompozit yapı ve kullanım olarak çok başarılı sonuclarıda beraberinde getirmektedir.Kullanım alanı olarak ağzı ve diş problemlerinde ,dişlerde meydana renklenmelerde, kaza sonucu oluşabilen kırıklarda yada çatlaklarda estetik doldular kullanılmaktadır. Eski tip gümüş yada amalgam dolgular yerine artık Kompozit yani estetik dolgular kullanılmaktadır.
Dişte meydana gelen problemlerde (Çürük yada kırık tedavilerinde ) dişin rengine  ve yapısına göre seçilen kompozit dolgular tedavi ile birlikte  dişe eskisi gibi doğal ve estetik bir görünüm katabilir.

Dişlerde oluşabilecek estetik bozukluklarda ve minimal müdahale gerektirecek durumlarda kompozit dolgular kullanılarak başarılı estetik sonuçlar alınabilir.

Gülüş estetiği uygulamalarında hasta dişlerine büyük deformasyonlar uygulanmadan cok kısa sürede estetik bir gülüş sağlanabilir.